Dobre gry

Dobre i bezpieczne gry dla dzieci. W co grać? Jak wybierać? Gdzie znaleźć?

Lego na Ekranach

„…dzieci mogą tworzyć prawdziwe dzieła i przenosić swoje pomysły do świata realnego
a dzięki temu rozwijać swoje zdolności manualne.”

Lego na Ekranach - PDF

Wyobrażaliście sobie świat zbudowany z klocków Lego? Prawdopodobne nie raz. A czy chcieliście znaleźć się w takim świecie i zobaczyć, jak mogłoby tam wyglądać życie? Tę możliwość, małym i dużym fanom, dawały budowane z klocków parki rozrywki i miasteczka w miniaturze. Taką potrzebę „wejścia do środka”, firma starała się i nadal stara realizować na wielu płaszczyznach.
Aby nadążać za zmianami, aktualizuje się znane zestawy, tworzy nowe trendy i szybko adaptuje popularne zjawiska. Harry Potter, Władca Pierścieni, Hobbit, Star Wars to przykłady przełożenia na język klocków książek i filmów. „Lego” tworzy własne seriale (Lego Ninjago) przenosi na mały ekran dzieła kinowe (Star Wars)  i realizuje na dużym, własne pomysły (Lego: Przygoda, Lego Batman).

A wszystkie te światy możemy kupić i zbudować we własnym pokoju.

Gdy kolejne pokolenia coraz częściej oddawały się wirtualnym przyjemnościom należało podążyć za potrzebami fanów aby nadal być częścią ich życia. Nie oznaczało to rezygnacji z tworzenia prawdziwych klocków, tylko wprowadzenie ich do innej rzeczywistości. Przy obecnej technologii komputerowej na ekran można przenieść dosłownie wszystko. Nic więc dziwnego, że możemy spotkać gry i zabawy znane z dzieciństwa starszych pokoleń.

Do tego medium klocki weszły przebojem i rozwijają się. Kategorii i rodzajów gier, opartych na duńskiej marce jest bardzo wiele. Można zacząć od takich, w których klocki nadal służą pierwotnym celom gdzie budujemy i konstruujemy, przerabiamy i burzymy – przy tym bawiąc się prawie tak jak w „realu”.

Takie gry, skierowane do najmłodszych, rozbudowują wyobraźnię będąc przy tym bardziej bezpieczne niż prawdziwe klocki zwłaszcza dla małych dzieci – nie dają dziecku okazji do spróbowania jak jakiś element budowli „smakuje”. Starsze dzieci mogą tworzyć prawdziwe dzieła i przenosić swoje pomysły do świata realnego a dzięki temu rozwijać swoje zdolności manualne. Ale na tym sprawa się nie kończy. Za uroczymi w swej prostocie grami pojawiały się kolejne, które wykorzystywały znane i dobrze kojarzone wzory i figurki. Korzystając z tej prostej bazy i masy dodatków, można znaleźć się w wielobarwnym i pełnym różnych istot świecie, w którym sterujemy postacią, wykonujemy zadania i pokonujemy trudności. Praca na farmie, jazda wozem strażackim, surfing to zaledwie kilka przykładów, a wszystko w otoczeniu dobrze nam znanych kształtów. Dzieci mogą więc tworzyć, budować, wcielić się w swoich bohaterów i mieć wpływ na jego losy.
Trend przenikania się produktów między dwoma światami jest dość powszechny, a w tym przypadku jest niezwykle rozbudowany i wszechstronny. Gry Lego lub gry kojarzone z marką Lego znajdziemy już w wersji online, do pobrania, jako aplikacje albo w wersji na konsolę. Grono odbiorców sięga od kilkulatków budujących proste konstrukcje, kolorujących rysunki, przez starsze dzieci uruchamiające gry o wyższym poziomie trudności, aż po dojrzałych graczy wykonujących skomplikowane zadania. Będzie to: życie codzienne, fantastyka ze smokami, trollami, rycerzami, wróżkami i piratami a nawet science fiction i wynalazki przyszłości. Urokowi klockowego świata nie oparły się również komiksy – na tych pozycjach wymienić można chociażby Supermana czy Batmana.

Klocki od zawsze cieszyły dzieci. Okazuje się jednak, że niektórzy z nas nie do końca wyrastają z dzieciństwa 🙂

Gry na Tableta

„Gry na tablety dzięki swej nowoczesnej technologii dostępne są w niemal w każdym
komputerze, smartfonie, komórce czy tablecie.”

PDF

Gry na SmartfonaDziś niemal każde dziecko ma w domu komputer, który wykorzystuje połączenie z internetem. Są także coraz bardziej popularne tablety, które również umożliwiają korzystanie z wielu programów czy aplikacji. Jednymi z najpopularniejszych obecnie aplikacji są dziecięce Gry na tablety i smartfony, które powoli rewolucjonizują rynek gier online i gier w ogóle. Nic zatem dziwnego, że i nasi milusińscy, którzy również kochają nowoczesne, elektroniczne gadżety i od najmłodszych lat doskonale radzą sobie z podstawową ich obsługą częstokroć sięgają po łatwy w obsłudze i wygodny sprzęt jakim jest tablet.

Gry dla dzieci na tabletaW sieci znajdują się już setki internetowych gier na tableta, z których mogą korzystać zarówno najmłodsze dzieci, nastolatkowie jak i dorośli. Do małych dzieci z pewnością trafią gry i zabawy w rozpoznawanie kolorów, dźwięków i proste gry pamięciowe czy puzzle. Dla nastolatków gry ubieranki oraz gry symulacyjne, zaś dla osób starszych są gry rozrywkowe i nawiązujące do znanych i starych dobrych tytułów.

Gry na tableta znajdujące się w sieci możemy generalnie podzielić na dwie grupy. Gry do pobrania – aplikacje oraz gry online – gry wykonane w technologii HTML5. Aplikacje produkowane są na różne systemy operacyjne, a do takich należą m.in. Android – system obecny niemal w każdej nowszej komórce czy tablecie, iOS – system firmy Apple.

Tabletowe gry online dzięki swej nowoczesnej technologii dostępne są w niemal w każdej aktualnej przeglądarce internetowej i pod każdym systemem. Dzięki temu właśnie są tak rewolucyjne – działają niemal zawsze i wszędzie gdzie jest internet.

Także gry na tablety dzielą się zazwyczaj na gry dla chłopców oraz gry dla dziewczynek. Dziewczynki preferują gry bardziej spokojne, ale z drugiej strony bardziej kreatywne. Wielką popularnością wśród nich cieszą sięGry na Tableta gry ubieranki i gry polegające na strojeniu i dekorowaniu – takich gier znajdziemy ogromną ilość w internecie. Gry dla chłopców charakteryzują się zazwyczaj odmienną od dziewczęcej tematyką, na przykład motoryzacyjną, sportową i militarną. Są również bardziej dynamiczne od innych. Można się ścigać samochodami, próbować jazdy ciężarówką, prowadzić statek kosmiczny itd.

Wśród obu płci sporym powodzeniem cieszą się gry typu puzzle gdzie układamy np. 3 elementy w jednej linii, gry układanki, gry przygodowe, zwłaszcza wtedy, gdy ich głównymi postaciami są bohaterowie, znani z bajek i z filmów animowanych. Każde dziecko w końcu chciałoby pokierować poczynaniami ulubionej postaci, którą do tej pory mogło tylko biernie oglądać na ekranie telewizora albo czytać o jej przygodach w książkach.

Gry na tablety to wspaniała zabawa dla dzieci i dla wszystkich, którzy cenią sobie wolność. I tak np. gdy chcemy grać offline (bez internetu) – gramy na tablecie dzięki aplikacjom, które działają bez internetu. Gdy zaś gramy online wybieramy jeden z wielu dostępnych portali z dziecięcymi grami online na tableta i oddajemy się tej wciągającej rozrywce bez reszty.

  • Strona
  • 1
  • 2
  • 10