Dobre gry

Dobre i bezpieczne gry dla dzieci. W co grać? Jak wybierać? Gdzie znaleźć?

Gry na Tableta

„Gry na tablety dzięki swej nowoczesnej technologii dostępne są w niemal w każdym
komputerze, smartfonie, komórce czy tablecie.”

PDF

Gry na SmartfonaDziś niemal każde dziecko ma w domu komputer, który wykorzystuje połączenie z internetem. Są także coraz bardziej popularne tablety, które również umożliwiają korzystanie z wielu programów czy aplikacji. Jednymi z najpopularniejszych obecnie aplikacji są dziecięce Gry na tablety i smartfony, które powoli rewolucjonizują rynek gier online i gier w ogóle. Nic zatem dziwnego, że i nasi milusińscy, którzy również kochają nowoczesne, elektroniczne gadżety i od najmłodszych lat doskonale radzą sobie z podstawową ich obsługą częstokroć sięgają po łatwy w obsłudze i wygodny sprzęt jakim jest tablet.

Gry dla dzieci na tabletaW sieci znajdują się już setki internetowych gier na tableta, z których mogą korzystać zarówno najmłodsze dzieci, nastolatkowie jak i dorośli. Do małych dzieci z pewnością trafią gry i zabawy w rozpoznawanie kolorów, dźwięków i proste gry pamięciowe czy puzzle. Dla nastolatków gry ubieranki oraz gry symulacyjne, zaś dla osób starszych są gry rozrywkowe i nawiązujące do znanych i starych dobrych tytułów.

Gry na tableta znajdujące się w sieci możemy generalnie podzielić na dwie grupy. Gry do pobrania – aplikacje oraz gry online – gry wykonane w technologii HTML5. Aplikacje produkowane są na różne systemy operacyjne, a do takich należą m.in. Android – system obecny niemal w każdej nowszej komórce czy tablecie, iOS – system firmy Apple.

Tabletowe gry online dzięki swej nowoczesnej technologii dostępne są w niemal w każdej aktualnej przeglądarce internetowej i pod każdym systemem. Dzięki temu właśnie są tak rewolucyjne – działają niemal zawsze i wszędzie gdzie jest internet.

Także gry na tablety dzielą się zazwyczaj na gry dla chłopców oraz gry dla dziewczynek. Dziewczynki preferują gry bardziej spokojne, ale z drugiej strony bardziej kreatywne. Wielką popularnością wśród nich cieszą sięGry na Tableta gry ubieranki i gry polegające na strojeniu i dekorowaniu – takich gier znajdziemy ogromną ilość w internecie. Gry dla chłopców charakteryzują się zazwyczaj odmienną od dziewczęcej tematyką, na przykład motoryzacyjną, sportową i militarną. Są również bardziej dynamiczne od innych. Można się ścigać samochodami, próbować jazdy ciężarówką, prowadzić statek kosmiczny itd.

Wśród obu płci sporym powodzeniem cieszą się gry typu puzzle gdzie układamy np. 3 elementy w jednej linii, gry układanki, gry przygodowe, zwłaszcza wtedy, gdy ich głównymi postaciami są bohaterowie, znani z bajek i z filmów animowanych. Każde dziecko w końcu chciałoby pokierować poczynaniami ulubionej postaci, którą do tej pory mogło tylko biernie oglądać na ekranie telewizora albo czytać o jej przygodach w książkach.

Gry na tablety to wspaniała zabawa dla dzieci i dla wszystkich, którzy cenią sobie wolność. I tak np. gdy chcemy grać offline (bez internetu) – gramy na tablecie dzięki aplikacjom, które działają bez internetu. Gdy zaś gramy online wybieramy jeden z wielu dostępnych portali z dziecięcymi grami online na tableta i oddajemy się tej wciągającej rozrywce bez reszty.

Halloweenowe Gry dla Dzieci

„(…) wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców można stworzyć coś pomysłowego z akcentem Halloween nie wykraczając po za granice subtelności (…)”

PDF

Halloween to zwyczaj, który podobnie jak Walentynki, przydreptał do Polski aż zza oceanu. W Ameryce okres przed Halloween to czas intensywnych Halloween dla Dzieciprzygotowań do obchodów Halloween. Zarówno dorośli jak i dzieci zajmują się dekorowaniem domów, szykowaniem kostiumów i wyżłobieniem dyni, które potem świecą imitując trupie czachy. W Polsce Halloween kojarzy się modą zaczerpniętą z USA, która w dodatku bardziej szkodzi niż bawi. I jak zawsze w takich przypadkach gdy zdania są podzielone trzeba starać się wyciągnąć pozytywy z amerykańskiego halloween, niekoniecznie akceptując wszystkie jego elementy, o przenoszeniu na polski grunt nie mówiąc.
Halloween to czas kiedy także w wielu polskich domach mamy do czynienia z zabawami i nieśmiałą celebracją Halloween. Nieraz spotykamy dzieciaki włóczące się po domach w strojach i makijażu niczym z horroru. Dzieje się tak dzięki wszelkiego rodzaju mediom takim jak: telewizja – filmy i bajki, internet – artykuły, fPeppa na Halloweenilmiki i gry, jak również marketom w których oprócz „naszych” zniczy pełno halloweenowych gadżetów, dyni, masek itp. I jeśli poprzestać na rozrywkowym charakterze Halloween to zwyczaj ten przeniesiony na polski grunt w postaci gier i zabaw wydaje się nie być groźny, ale specyficzny.

Tak jest także z halloweenowymi grami. Jest taki rodzaj gier dla dzieci, który nie kojarzy się zbyt dobrze bo pełno w nich kościotrupów, śmierci, szatana, upiorów, duchów i wielu innych rzeczy, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie są bezpieczne dla dzieci – to tzw. gry halloweenowe. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i także ich rodziców można stworzyć coś pomysłowego z akcentem Halloween jednocześnie nie wykraczając po za granice subtelności i dobrego smaku. Jednak czyni tak niestety tylko niewielka liczba portali, nie zważając na skutki jakie może Dynia na Halloweenmieć źle stworzony obraz czy fabuła. Nierzadko proste gierki, które z pozoru wydają się być niegroźne i bezpieczne dla najmłodszych potrafią niemiło zaskoczyć, ale dopiero tam w środku gdy w nie zagramy. Dlatego dobrze jest gdy w tzw. podejrzane gry dzieci grają pod okiem rodzica lub opiekuna.

Problem ten nie dotyczy gier, które znajdziemy na BobiBobi. Halloweenowe gry dla dzieci, które prezentuje nasz bohater są w pełni bezpieczne i dzieciaki mogą w nie grać nawet bez opieki rodziców. Taką grą niewątpliwie jest BobiBobi Halloween gdzie naszym zadaniem jest odnaleźć dynię, którą przed chwilą widzieliśmy. Inną pozycją, która od razu wpada w oko jest Wegan Wampir z niegroźnym wampirkiem, który żywi się tylko warzywami i owocami.

  • Strona
  • 1
  • 2
  • 9