W co grają chłopcy?

Mimo, że w wielu aspektach życia i w oczach swoich rodziców chłopcy i dziewczęta mają te same prawa, to nie mogą oni zaprzeczyć, że pod względem doboru obowiązków i form rozrywki różnice są zauważalne. Oczywiście, nie od samego początku. Różnice zaczynają się objawiać z czasem i są stymulowane przez społeczeństwo, które mimo wszystko przypisuje obu płciom trochę inne cechy i role.
W typowy obraz chłopca wpisują się wszystkie cechy związane z rywalizacją. Chłopcom też przypisuje się lepszą koncentrację na zadaniu i matematyczne myślenie. Czy można to przekładać na świat gier? Tak, jak w życiu nic nie jest czarne i białe, ale pewne kategorie się im dedykuje.
Gry sportowe. Oferta obejmuje bardzo dużo różnych dyscyplin. Nieodmiennie królową pośród nich jest piłka nożna. Możliwość strzelenia gola, nawet jeśli będzie to miało miejsce na ekranie komputera/tabletu skusi niejednego z nich. A szansa zagrania, jako jedna z gwiazd tej dyscypliny to dodatkowa atrakcja. Równie lubiana jest koszykówka. Przez strony z grami przewija się oczywiście znacznie więcej dyscyplin, a o ich wyborze decyduje to, co jest najpopularniejsze w świecie realnym.
Walka. Bitwy i strzelanki znajdą chętnych w każdym wieku. To realizm scen i poziom brutalności decyduje o wieku, dla którego są przeznaczone. Dla młodszych ta brutalność byłaby psychicznie szkodliwa. Ze względu na to gry dla młodszych są bliższe animacjom niż prawdziwym obrazom. Inaczej ma się z grami strategicznymi. Tutaj o doborze graczy nie decyduje obraz a poziom trudność, potrzeba planowania i cierpliwości.
Wyścigi. Super bryki i mega prędkość. Zabawy samochodzikami są nieodłącznie kojarzone z chłopcami. Zainteresowanie nimi nie mija z wiekiem. Wejście w skórę prawdziwego kierowcy po latach zabawy plastykowymi modelami? Nie trzeba długo zachęcać. To wirtualne przeniesienia marzeń o zostaniu prawdziwym rajdowcem ma jedną przewagę. Można rozwijać zawrotne prędkości, rozbijać inne auta na drodze i nadal być całym i zdrowym.
Poza grami, które kojarzą nam się z chłopcami jest też cała masa gier, które można określić, jako unisex. Są one uniwersalne i znajdą odbiorców po obu stronach. Różnica będzie polegać nie na zadaniu a na podejściu do takiej gry. Chłopcy mają większą tendencją to wchodzenia w świat gry całym sobą. Ich skupienie na jednej czynności powoduje, że mocniej przeżywają porażki i sukcesy odniesione w ich trakcie. Chłopców trudniej też oderwać od komputera, gdy już się wczują. Dlatego, poza doborem gier odpowiednich ze względu na wiek, warto zwrócić uwagę na czas im poświęcony i przypominać, że ten świat gier jest tylko i aż wirtualny.

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn