GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Happy Easter Puzzle


Trwa ładowanie gry...

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Happy Easter Puzzle – malowanie jajek i robienie *pisanek rozpocząć czas! Zobacz co wyniknie ze współpracy króliczka z kurczaczkiem. Co jeszcze odsłoni zamglony obrazek? Ułóż puzzle aby przekonać się jak idzie współpraca wielkanocnym bohaterom tej super kolorowej, świątecznej układanki.
Tak więc kiedy na dole ekranu gry pojawi się jeden puzzel klikamy na niego, trzymamy myszkę i przeciągamy go na odpowiednie miejsce na obrazku. Wtedy upuszczamy go i pojawi się nam następny puzzel. Jeśli położymy puzzel w złym miejscu nie pojawi się nam nowy element, dlatego trzeba wtedy poprawić dany element układanki. Zobaczysz jaki fajny obrazek skrywa się w tej grze. Do prawidłowego ułożenia mamy aż 48 puzzli, dlatego warto zacząć już teraz.
A skąd w ogóle wzięła się pisanka? I tradycja malowania jajek?

Graj – aby rozpocząć grę,
Sterowanie za pomocą myszki – chwytamy element układanki, przeciągamy i w odpowiednim miejscu na obrazku puszczamy.

Happy Easter czyli Wesołego Alleluja! BobiBobi

Zagraj także w 2 część Happy Easter Puzzle 2

Najstarsze *pisanki pochodzą z terenów sumeryjskiej Mezopotamii. Zwyczaj malowania jajek znany był w czasach cesarstwa rzymskiego, wspominają o nim Owidiusz, Pliniusz Młodszy i Juwenalis. Na ziemiach polskich najstarsze pisanki, pochodzące z końca X wieku, odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w pozostałościach grodu na opolskiej wyspie Ostrówek. Wzór rysowano na nich roztopionym woskiem, a następnie wkładano je do barwnika – łupin cebuli lub ochry, które nadawały im brunatnoczerwoną barwę. W procesie chrystianizacji pisankę włączono do elementów symboliki wielkanocnej. Obecnie pisanki wykonuje się przed Wielkanocą. Mają symbolizować rodzącą się do życia przyrodę, a w chrześcijaństwie dodatkowo nadzieję wynikającą z wiary w zmartwychwstanie Chrystusa.

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Układanki i .Gry Wielkanocne

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn