GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Królewska Gra


Trwa ładowanie gry...

Ocena gry:

10.00
/10 (liczba ocen:
1
)

Królewska Gra (The Royal Game) – to gra logiczna, w której podstawowym naszym zadaniem jest dotarcie do celu przed przeciwnikiem. W grę można grać we dwoje lub przeciwko komputerowi. Wygrywa ten kto pierwszy doprowadzi swoje pionki do celu. Zaczynamy pierwszym z wybranych przez nas pionków (czarnych lub białych) i losujemy przycisk Roll the dice.

Losowanie: klikamy „Roll the dice” i tyle ile kamieni jest podświetlonych (zaznaczonych białą kropką) tyle możemy się przesunąć jednym z naszych pionków. Gdy wylosujemy 1 pionek przesunie się o 1 pole, gdy 2 przesunie się o 2, gdy 3 o 3, gdy 4 o 4, a gdy 0 wogóle się nie przesuniemy.
Pola oznaczone czerwono-niebieską gwiazdką to pola premiowane dodatkowym ruchem (losowaniem), a dodatkowo jeśli nasz pionek znajdzie się na tym polu przeciwnik nie może go zbić.

Każdy z graczy musi doprowadzić swoje pionki w na drugą stronę planszy. Zaczynamy każdy ze swojej strony białe na dole, czarne u góry – idą po swoich polach. Jednak w środku pole jest wspólne i może się zdażyć, że zostaniemy zbici lub zbijemy pionka przeciwnika.

Gra ma podobne zasady jak znany i popularny Chińczyk – gra planszowa. Z tym że tam mieliśmy większą planszę, grę na 4 osoby i losowanie kostką, a tutaj plansza jest mała, gra się w 2 osoby i losujemy kamykami.

Aby zobaczyć instrukcje wciśnij Next,
Aby rozpocząć grę wciśnij Skip Instructions, a następnie wybierz stronę czarną lub białą i czy grasz z kolegą „person” czy z komputerem „computer”. Następnie kliknij Start. „Start” przeniesie cię do planszy, a tam rozpocznij grę poprzez pierwsze losowanie Roll the dice.

Miłego grania życzy Wam Wasz BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry dla Dwóch Graczy, Gry Logiczne i Gry Planszowe

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn