GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Świąteczna Pamięciówka


Trwa ładowanie gry...

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Świąteczna Pamięciówka (Christmas Memory) – to pamięciowy typ gry dla dzieci, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier logicznych i gier „memory” czyli w pamięć. Twoim zadaniem jest znaleźć dwa identyczne elementy poprzez odkrywanie kart. Jeśli znajdziesz dwa takie same świąteczne elementy te już takie „odkryte” zostaną. Po odkryciu wszystkich kart poziom zostanie zaliczony i przejdziesz do kolejnego trudniejszego levelu. W kolejnych poziomach jest trudniej bo przybywa kart, ale masz za to więcej czasu. A skoro o czasie mowa to musisz uważać na wskaźnik Timer bo na pokonanie poziomu masz określony czas.

Sterowanie – przy pomocy myszki. Klikamy i odkrywamy karty po kolei.

Zabawa bez komputera! W tą grę w pamięć można grać także bez komputera. Do tego rodzaju gry dla dzieci idealnie nadadzą się karty Piotruś lub Piotruś Pamięć (bez Piotrusia) – tak aby była ich parzysta ilość czyli np. zamiast 25 tylko 24 karty. Rozkładamy cały zestaw kart tylną stroną do góry np. na podłodze lub na stole np. 4 rzędy po 6 kart w jednym rzędzie. Każdy z dzieci (graczy) kolejno odkrywa po dwie karty w taki sposób aby wszyscy widzieli jakie karty zostały odkryte. Jeśli wybrane przez uczestnika zabawy, obrazki są różne to z powrotem je zakrywamy, jeśli natomiast wskażemy parę identyczną to parę to zbieramy, a kto uzbiera najwięcej kart wygrywa.
W grze najtrudniejszy jest początek bo nie wiemy jeszcze gdzie leży i co kryje jaka karta. Z czasem jednak poznajemy ich położenie poprzez ich odsłananie przez kolejnych uczestników.

A więc czy to w grze online czy w zabawie bez kompa życzę Wam powodzenia i cudownej zabawy!
Powodzenia! BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Boże Narodzenie, Gry Pamięć, i Gry Pary

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn