GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Tetrix


Trwa ładowanie gry...

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Tetrix – Klasyka to klasyka. Czasem kusi aby ją poprawiać i unowocześniać. Ale warto poznać i zagrać w ich podstawową i niezmienioną wersję. Niektóre gry będą bawiły wszystkie pokolenia.

Któż nie pamięta tetrisa? No dobrze. Starsi zapewne pamiętają a młodszym przypomnijmy zasady bo oto mamy okazję poznać hit pośród gier. Klocki , o różnych kształtach schodzą z góry. Przy pomocy przycisków można je przesuwać w lewo lub prawo a innym przyciskiem obraca się je wokół własnej osi. Jest to jedyny sposób na wpłynięcie na ich położenie względem siebie. Jest to dość ważne, bo w całej grze chodzi o to, że trzeba ustawić je w jednym rządku, by oczyścić z nich planszę i tym samym zdobywać punkty. Jeśli będzie jakaś dziura to nie uda się to, a klocki spływają nieprzerwanie. Jeśli nie usunie się ich odpowiednio szybko to w którymś momencie, nie będzie miejsca na następny w kolejności klocek, gra się zakończy i licznik punków zatrzyma.

Sterowanie – palcem (tablet) myszką (komputer),

Udanej zabawy życzy BobiBobi!

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry na Tableta i Smartfona, Gry Puzzle, Gry Tetris, i Gry Trzy w Linii

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn