GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Ubieranka Pisanka


Trwa ładowanie gry...

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Ubieranka Pisanka* – ubieramy wielkanocne jajko, czyli robimy tzw. pisankę. Wszystkie chwyty dozwolone – spróbuj stworzyć własną kompozycję Wielkanocnej Pisanki. Do wyboru masz wiele kolorowych i różnego kształtu ozdób takich jak: kwiatki, kropki, gwiazdki itp..

Instrukcja: – sterujemy za pomocą myszki. Kliknij na ozdobę, aby zmienić jej kolor, następnie przeciągnij na jajko i upuść. Kolor tła jajka zmienisz klikając na nie.

Zobacz także 2 część taj gry: Ubieranka Pisanka 2

Miłej zabawy i Wesołego Jajka! BobiBobi

* Pisanka – ogólna, zwyczajowa nazwa jaja (zwykle kurzego, ale także gęsiego czy kaczego) zdobionego różnymi technikami. Najstarsze pisanki pochodzą z terenów sumeryjskiej Mezopotamii. Zwyczaj malowania jajek znany był w czasach cesarstwa rzymskiego. Na ziemiach polskich najstarsze pisanki, pochodzące z końca X wieku, odnaleziono podczas wykopalisk archeologicznych w pozostałościach grodu na opolskiej wyspie Ostrówek. Wzór rysowano na nich roztopionym woskiem, a następnie wkładano je do barwnika – łupin cebuli lub ochry, które nadawały im brunatnoczerwoną barwę. Dawniej zdobieniem jaj zajmowały się wyłącznie kobiety, mężczyźnie wówczas nie wolno było wchodzić do izby. Jeśliby się tak zdarzyło, odczyniano urok, który intruz mógł rzucić na pisanki. W procesie chrystianizacji pisankę włączono do elementów symboliki wielkanocnej. Obecnie pisanki wykonuje się przed Wielkanocą. Mają symbolizować rodzącą się do życia przyrodę.  Obecnie uroczyste śniadanie w niedzielę wielkanocną poprzedza dzielenie się poświęconym jajkiem. Podobnie jak bożonarodzeniowy  zwyczaj łamania się opłatkiem, jest wyrazem przyjaźni.

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry BobiBobi, Gry Ubieranki, Gry Wielkanocne, i Zabawy dla Dzieci

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn