GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Wisielczy BobiBobi


Trwa ładowanie gry...

Ocena gry:

9.00
/10 (liczba ocen:
2
)

Wisielczy BobiBobi – to zgadywanka słowna czyli inaczej znany ze szkolnej ławki popularny „wisielec”. To zabawa edukacyjna, dzięki której poszerzysz swoją wiedzę z geografii, poznasz przysłowia czy też przypomnisz sobie swoich ulubieńców z ekranu TV. Zabawa polega na odgadywaniu haseł poprzez odsłanianie kolejnych literek alfabetu. Klikasz na jedną z literek alfabetu u góry ekranu. Jeśli wskazana przez Ciebie literka jest w haśle, to pojawi się w tych miejscach gdzie występuje. Jeśli literki nie ma to … sam zobaczysz ;(
Mała podpowiedź jest taka, że na dole ekranu gry pojawia się nazwa kategorii z jakiej występuje słowo do odgadnięcia. Jeśli na przykład mamy kategorię „państwo (kraj)”, oznacza to, że słowem zagadką może być „Finlandia” lub „Cypr” – jest to spore ułatwienie, prawda?

Znaliście już wcześniej tą zabawę w wisielca? Jest ona bardzo popularną grą, w którą grają uczniowie na szkolnych przerwach. Czasami warto też zrobić taki mini teleturniej dla znajomych w domu. Przygotujcie dużą kartkę papieru i mazak. Pierwsza osoba wymyśla kategorie, na przykład „Postać z bajki”, mówi kategorię pozostałym kolegom i koleżankom i rysuje na kartce tyle kreseczek ile literek ma wymyślone słowo. Jeśli wymyśliliście czerwonego kapturka, rysujecie szesnaście kreseczek. Znajomi po kolei zgadują jakie literki mogą być ukryte pod kreseczkami. Każdy podaje jedną literkę, jeśli zgadnie, zapisujecie ją na kartce i ta osoba zgaduje dalej. Jeśli się pomyli szansę ma następna. Wygra ten, kto odgadnie hasło. A potem zmiana i kto inny wymyśla kategorię.

Baw się dobrze i staraj się mnie nie powiesić;)
Wasz BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry BobiBobi i .Gry Edukacyjne

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn