Gry dla dzieci = Interaktywna kontynuacja bajek

„Gry pozwalają na kierowanie losami ulubionych postaci z bajek, na ozdabianie
ich wizerunku, dają dzieciom możliwość pojawienia się w świecie swoich ulubieńców.”

PDF

Dzieci uwielbiają oglądać bajki i filmy animowane. Każde dziecko ma swoich ulubionych bohaterów i czeka z niecierpliwością na kolejny odcinek ich przygód. W ostatnich latach, dzięki rozwojowi techniki i multimediów, możliwe jest jeszcze coś innego i to znacznie bardziej wspaniałego. Teraz, dzięki świetnym dziecięcym grom, dziecko może przestać ograniczać się do roli widza. Teraz może stać się bohaterem lub twórcą świata swoich ulubionych bohaterów. Bratz dla dziewczynek
Jeszcze kilkanaście lat temu rodzice, którzy chcieli dłużej pobyć ze swoimi ulubieńcami z filmów, mogli przeglądać książeczki, mogli bawić się figurkami (jeśli akurat takowe były) lub polegać tylko i wyłącznie na swojej wyobraźni. Dziś ich dzieci mogą nie tylko bawić się z ulubieńcami z bajek, ale wręcz mogą wcielić się w ich życie albo mogą mieć wpływ na to, jak ulubieniec wygląda np. przebieranka BobiBobi Kibic Polski lub Ubieranka Ślub Barbie.

Tak dzieje się ze wszystkimi współczesnymi postaciami z filmów. Dlaczego? Firmy, które tworzą obecnie całą grupę wzajemnie uzupełniających się produktów. Dotyczy to wszystkich najważniejszych postaci dziecięcego świata z ostatnich lat: My Little Pony, Klub Winx, Polly, Truskawkowe Ciastko czy Bratz. Oprócz seriali i filmów, które przyciągają przed ekrany dziecięcą widownię, tworzy się od razu kolorowanki i książeczki dla najmłodszych, figurki do kolekcjonowania i zabawy (najlepszym przykładem są tu kochane zwłaszcza przez dziewczynki kucyki My Little Pony), a przede wszystkim gry dla dzieci. Te ostatnie są przez dzieci najbardziej lubiane. Bajki dla dzieci

Dlaczego tak się dzieje? Wszystko przez to, że gry zapewniają dzieciom najwięcej rozrywki. Pozwalają im na przykład na kierowanie losami ulubionych postaci, na ozdabianie ich wizerunku, dają dzieciom możliwość pojawienia się w świecie swoich ulubieńców. Dziecko może wcielić się w swoją ulubioną postać, a to daje najwięcej radości. Ilu obecnych trzydziesto i czterdziestolatków marzyło o tym, aby w czasach swojego dzieciństwa móc pokierować postępowaniem Królika Bugsa, Kaczora Duffiego, Kaczora Donalda, psa Droopie czy też poczciwego Reksia? Dziś jest to możliwe.

Co ciekawe, tych gier dla dzieci nie trzeba kupować, ani przejmować się tym, że będą one propagować nieodpowiednie dla dzieci treści. Istnieją portale z grami dla dzieci, takie jak BobiBobi, gdzie dzieci mogą korzystać z całkowicie darmowych i w pełni bezpiecznych gier.

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn