Gry dla dzieci od lat 3

„Dla przedszkolaków najlepsze są gry, które wspomagają ich pamięć,
koncentrację, logiczne myślenie oraz są kolorowe”

W świecie internetu, komputerów i techniki rodzice, dziadkowie, chrzestni coraz częściej decydują się na zakup gry komputerowej na prezent. Jednak nie każda gra jest dobra dla Gry dla dzieci od lat 3 - Adibudzieci, nawet, gdy one same bardzo o nią proszą i mówią, że inni już ją posiadają. Trzeba już od najmłodszych lat ćwiczyć świadomość, że to, że inni coś mają lub robią nie oznacza, że jest to dobre dla nas. Dlatego warto kupować tylko takie produkty i gry dla dzieci, które są przeznaczone dla danej kategorii wiekowej oraz niosą za sobą pewne wartości.

Po pierwsze w sklepie z grami komputerowymi poszukiwania idealnego produktu warto zawęzić tylko do tych gier, które są oznaczone naklejką dzieciom kupuj gry dla dzieci. Znaczek ten daje rękojmię, czyli gwarancję, że nie jest to gra, która negatywnie wpłynie na psychikę i wyobraźnię młodej osoby.

Gry dla dzieci od lat 3 - Kubusiowe PrzedszkoleGry komputerowe adresowane są już do trzy a nawet dwuletnich dzieci. Są to gry, które ćwiczą umiejętności, jakie maluchy zdobywają w tym okresie. Są to zazwyczaj gry ćwiczące rozpoznawanie figur geometrycznych, naukę literek, kolorów. Czasami mają formę gry przygodowej z fabułą, a czasami po prostu zwyczajnej gry opartej na kolejnych poziomach – planszach. Dla przedszkolaków najlepsze są gry dla dzieci, które wspomagają ich pamięć, koncentrację, logiczne myślenie oraz są kolorowe. Oczywiście wybierając grę należy się kierować kryterium wieku, dzięki temu wybrana gra nie będzie ani za łatwa ani za trudna dla maluszka. Ponadto będzie ona bezpieczna dla jego psychiki.

Sklepy, markety i salony z grami obfitują w seryjne gry dla dzieci. Warto zapoznać się z asortymentem nim dokona się ostatecznego wyboru. Gry dla dzieci od lat 3 - Królik BystrzakNajpopularniejsze, a zarazem jedne z ciekawszych i chętniej wybieranych przez małych konsumentów to Królik Bystrzak, Mały Adibu, Kubusiowe Przedszkole oraz gry z ulubionymi postaciami z kreskówek np. z Franklinem czy polskimi bohaterami bajek np. Reksiem. Kiedy już wiemy, że wybrane gry są dla dzieci i w pełni bezpieczne dla nich, wówczas należy jeszcze uwzględnić ich indywidualne preferencje i upodobania. Można wybierać między grami dla miłośników przyrody, matematyki, literek lub po prostu dostarczających samej, beztroskiej zabawy.

Jednak nadal należy pamiętać, że gra choćby najmądrzejsza nie da dziecku tyle ile inny człowiek. Najlepsze dla przedszkolaków są zabawy i gry z innymi dziećmi lub dorosłymi, ponieważ to one są najbardziej edukacyjne, wzbogacające wyobraźnię, kształtujące logiczne myślenie i refleks.

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn