Halloweenowe Gry dla Dzieci

„(…) wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i ich rodziców można stworzyć coś pomysłowego z akcentem Halloween nie wykraczając po za granice subtelności (…)”

PDF

Halloween to zwyczaj, który podobnie jak Walentynki, przydreptał do Polski aż zza oceanu. W Ameryce okres przed Halloween to czas intensywnych Halloween dla Dzieciprzygotowań do obchodów Halloween. Zarówno dorośli jak i dzieci zajmują się dekorowaniem domów, szykowaniem kostiumów i wyżłobieniem dyni, które potem świecą imitując trupie czachy. W Polsce Halloween kojarzy się modą zaczerpniętą z USA, która w dodatku bardziej szkodzi niż bawi. I jak zawsze w takich przypadkach gdy zdania są podzielone trzeba starać się wyciągnąć pozytywy z amerykańskiego halloween, niekoniecznie akceptując wszystkie jego elementy, o przenoszeniu na polski grunt nie mówiąc.
Halloween to czas kiedy także w wielu polskich domach mamy do czynienia z zabawami i nieśmiałą celebracją Halloween. Nieraz spotykamy dzieciaki włóczące się po domach w strojach i makijażu niczym z horroru. Dzieje się tak dzięki wszelkiego rodzaju mediom takim jak: telewizja – filmy i bajki, internet – artykuły, fPeppa na Halloweenilmiki i gry, jak również marketom w których oprócz „naszych” zniczy pełno halloweenowych gadżetów, dyni, masek itp. I jeśli poprzestać na rozrywkowym charakterze Halloween to zwyczaj ten przeniesiony na polski grunt w postaci gier i zabaw wydaje się nie być groźny, ale specyficzny.

Tak jest także z halloweenowymi grami. Jest taki rodzaj gier dla dzieci, który nie kojarzy się zbyt dobrze bo pełno w nich kościotrupów, śmierci, szatana, upiorów, duchów i wielu innych rzeczy, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie są bezpieczne dla dzieci – to tzw. gry halloweenowe. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci i także ich rodziców można stworzyć coś pomysłowego z akcentem Halloween jednocześnie nie wykraczając po za granice subtelności i dobrego smaku. Jednak czyni tak niestety tylko niewielka liczba portali, nie zważając na skutki jakie może Dynia na Halloweenmieć źle stworzony obraz czy fabuła. Nierzadko proste gierki, które z pozoru wydają się być niegroźne i bezpieczne dla najmłodszych potrafią niemiło zaskoczyć, ale dopiero tam w środku gdy w nie zagramy. Dlatego dobrze jest gdy w tzw. podejrzane gry dzieci grają pod okiem rodzica lub opiekuna.

Problem ten nie dotyczy gier, które znajdziemy na BobiBobi. Halloweenowe gry dla dzieci, które prezentuje nasz bohater są w pełni bezpieczne i dzieciaki mogą w nie grać nawet bez opieki rodziców. Taką grą niewątpliwie jest BobiBobi Halloween gdzie naszym zadaniem jest odnaleźć dynię, którą przed chwilą widzieliśmy. Inną pozycją, która od razu wpada w oko jest Wegan Wampir z niegroźnym wampirkiem, który żywi się tylko warzywami i owocami.

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn