Klasyczne gry dla dzieci

„Gry planszowe to nieodzowny element dzieciństwa…”

Postęp techniczny, zwłaszcza coraz to nowsze technologie stosowane przy budowie komputerów sprawiają, że gry komputerowe mają coraz lepszą grafikę, coraz to nowsze i ciekawsze możliwości, a co za tym idzie popyt na nie gwałtownie wzrasta. Konsekwencją jest spędzanie przez dzieci jak i młodzież coraz większej ilość czasu przed monitorem. Dlatego obowiązkiem rodziców jest pamiętać, że we wszystkim należy zachować zdrowy umiar. I to rodzice powinni w trosce o swoje dzieci zaproponować im inne, atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu niż gra na komputerze.

Klasyczne gry dla dzieci - UbierankiMożna tego dokonać na wiele różnych sposobów np. jeśli naszą pociechę interesują sportowe gry dla dzieci warto zwrócić jego uwagę na sport i ruch na powietrzu, jeśli dziecko interesują malowanki czy modne ostatnio gry dla dziewczyn tzw. ubieranki można w łatwy sposób skierować jego uwagę na plastykę i zabawy z kartką papieru, projektowanie czy wreszcie sztukę. Zabawy i gry gotowanie nie muszą od razu uczynić z naszej pociechy kucharza, jednak warto wiedzieć, że przełożenie flashowych gier w gotowanie na prawdziwą kuchnię może być dla dzieci jak i dorosłych świetną frajdą.

Klasyczne gry dla dzieci - ChińczykWyżej wymieniłem tylko kilka przykładów, jednak w gruncie rzeczy istnieje bardzo wiele innych alternatyw dla komputera czy laptopa, gier telewizyjnych czy gier wideo, gier internetowych czy gier na komórkę. Oczywiście są to np. klasyczne gry planszowe np. Królewska Gra, których bogata tematyka oraz zróżnicowany poziom trudności sprawia, że można znaleźć grę tego typu dla każdego. Dla miłośników gier rozwijających zdolności manualne idealnie sprawdzą się kości lub bierki. Dla miłośników pamięciówek doskonale sprawdzi się Piotruś, ci, którzy lubią grać według jasnych zasad doskonałym rozwiązaniem będzie np. Chińczyk. Szachy to gra dla osób chcących rozwijać zdolności taktyczne i logicznego myślenia. Gry planszowe to nieodzowny element dzieciństwa – polecam każdemu i zawsze!

Klasyczne gry dla dzieci - SkakankaNawiązując do wspomnianego wyżej sportu warto wspomnieć o zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Takie gry i zabawy są nieporównywalnie zdrowsze dla dzieci od tych komputerowych. Dzień aktywności spędzony na świeżym powietrzu i słońcu ma wspaniały wpływ na samopoczucie i zdrowie dziecka. A zabaw na dworze jest co niemiara. Najpopularniejsze gry dla dzieci to zabawa w chowanego, berka, klasy czy gry z wykorzystaniem gumy do skakania, skakanki bądź piłki. Gry na świeżym powietrzu wymagają jedynie chęci. 🙂

Coraz częściej rodzice przypominają sobie jak ogromne znaczenie dla właściwego rozwoju fizycznego i psychicznego ich pociech mają klasyczne gry i zabawy bez komputera. Czyżby powracała moda na klasyczne gry, w kontrze do komputerowych?

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn