Platformówki lekarstwem na nudę

„(…)platformówki cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci… są
bajecznie kolorowe, a graficy są w stanie przenieść na ekran gry każdą postać (…)”

PDF

Gry Platformowe czyli popularne platformówki to rodzaj gier komputerowych, który cieszy się ogromną popularnością na świecie. Do platfórmówek zalicza się proste a niekiedy bardzo zabawne gry internetowe, które mogą być doskonałą rozrywką dla dzieci albo świetnym sposobem na odpoczynek w pracy dla dorosłych. Polecamy wszystkim nasze Gry Platformowe! Wciągają – przekonacie się! 🙂 Gry platformowe dla dzieci: Mario
Platformówki wyrabiają zręczność i refleks, a do tego są bardzo dynamiczne, co powoduje, że trudno się przy nich nudzić. Postać na ekranie, którą steruje gracz, musi być w ciągłym ruchu. Musi ona biegać, skakać, przeskakiwać pułapki, zbierać punkty, niekiedy także strzelać, ale przede wszystkim musi unikać pułapek, które czyhają na nią wszędzie.

Pierwsze platformówki pojawiły się wraz pierwszymi komputerami i pierwszymi, prostymi konsolami do gier. Niektóre, główne postacie gier tego typu, stały się rozpoznawalne na całym świecie. Wystarczy wymienić słynnych Mario Brothers czy też Jazz Jackrabbit.

Dawniej gry platformowe powstawały w oparciu o język programowania, a ich stworzenie wymagało ciężkiej pracy kilku osób. Tak jest też w przypadku skomplikowanych, długich gier tego typu. Inaczej jest z kolei w przypadku gier internetowych. Te platformówki tworzone są w oparciu o animacje flash. Są bajecznie kolorowe, a graficy są w stanie przenieść na ekran gry każdą postać – nawet te z kreskówek, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci. Gry platformowe dla dzieci: Kubuś na tropie

Dlaczego dzieci kochają gry platformowe? Bo nie lubią nudy, a w tych grach się jej nie uświadczy. Tu się ciągle coś dzieje – nagrody, diamenty, dodatki, dodatkowe moce – wszystko to czeka, żeby to zebrać i z tego korzystać, a wszelakiego typu źli bohaterowie i rozstawiane przez nich pułapki mają za zadanie utrudnić graczowi zadanie.

I najważniejsza rzecz – od której wzięła się nazwa – cała akcja rozgrywa się na wielopoziomowych platformach, pomiędzy którymi trzeba się poruszać. Na każdej z nich mogą na gracza czekać nowe niespodzianki.

Poniżej prezentujemy kilka niezwykle wciągających gier które znajdziecie w naszym serwisie. Cieszą się one ogromną popularnością, dlatego warto je wypróbować jak najszybciej. Do najfajniejszych pozycji należą takie serie jak: FireBoy & WaterGirl czy Hopper oraz niezwykłe gry Kolory Tęczy czy Ona i On.

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn