Tanie gry planszowe też godne uwagi

„(…) drogie nie znaczy lepsze, a tanie nic nie warte. Czasami płacimy dużo, ponieważ
w cenę gry wliczone są koszty reklamy, udzielonej licencji, dystrybucji itd…”

PDF

Na rynku mnoży się od planszowych gier dla dzieci i nie tylko dla dzieci. Co jedna to ładniejsza, bardziej efektowna, solidna, ciekawa. Co któraś zyskuje rozgłos i uznanie dzięki dobrej promocji. Inne od lat są znane i cenione na rynku gier. Jednak zdecydowana większość naprawdę fajnych dziecięcych planszówek również słono kosztuje. Niestety. Jednak jest także dużo fajnych gier, które nie kuszą ładnym wyglądem, nie są znane i popularne i dlatego tak często są przeoczone na sklepowych półkach. A zupełnie niesłusznie. Dlatego wszystkie dzieci i rodziców zachęcam do sięgania i chociaż zapoznania się z tymi tanimi grami, bo wśród nich można znaleźć prawdziwe perełki.

Tanie Gry dla dzieci: Mini Quiz o EuropieZachęcam do zakupu edukacyjnej gry dla dzieci typu Quiz o… np. Mini Quiz o Europie. Fajna pozycja zarówno dla dzieci jak i dla młodzieży, ucząca, ciekawa, wzbogacająca wiedzę, a do tego ekscytująca. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 10 roku życia. Oczywiście związane jest to z koniecznością posiadania choćby elementarnej wiedzy o Europie, jej kulturze, historii, przyrodzie. Pytania umieszczone są na 45 kartach. Do każdego pytania są odpowiedzi do wyboru. Gra sprawdza się z dzieciakami np. w podróży autem, gdy znudzenie sięga zenitu. Atuty: fajna gra dla dzieci i młodzieży, dużo nowych informacji, kieszonkowe wydanie, niska cena.

Teraz coś z pamięciówek np. gra Agricola Memo. Gra nadaje się nawet dla małych dzieci. Gra jest bardzo przystępna i jej zasady są dziecinnie proste: z rozsypanych kart odkrywa się dwie. Jeśli będą takie same to gracz je zabiera, jeśli inne to pozostają w grze. Pozostali gracze powinni zapamiętywać, gdzie co było ukryte by jak najszybciej wyzbierać wszystkie karty. Plusami tej przemiłej gierki dla dzieci są ładna grafika, solidne karty, prostota i przyjemność z gry, no i oczywiście ćwiczenie pamięci i niska cena.

Tanie Gry dla dzieci: Agricola MemoMówiąc o pozycjach tanich i grach dla dzieci godnych polecenia nie można zapomnieć o klasycznych grzybkach, czyli grzybobraniu i jego odmianach. Kiedyś długo zastanawiałem się nad zakupem gry Grzybobranie zanim zdecydowałam się na jej zakup na prezent dla 4-latka. Dla tych, którzy mają wątpliwości czy można podarować taką tanią grę jako prezent odpowiadam z całą stanowczością TAK.
Ta gra dla dzieci okazała się hitem i jest używana o wiele częściej niż inne droższe koleżanki. Ładna grafika, solidne koszyczki, kolorowe grzybki sprawiają, że gra podbija serca kolejnych pokoleń. Ponadto gra jest łatwa, zasady są przejrzyste, w pełni zrozumiałe nawet dla czterolatka.

Podsumowując drogie nie znaczy lepsze, a tanie nic nie warte. Czasami płacimy dużo, ponieważ w cenę gry wliczone w to koszty reklamy, udzielonej licencji, dystrybucji itd… A te tanie niepozorne gry mogą okazać się bardzo przyjemne, ciekawe i wartościowe dla dzieci. Dlatego polecam przeglądanie wszystkich propozycji w sklepie przed dokonaniem zakupu. Poza tym kupując tanią grę niewiele ryzykujemy, nawet, jeśli okaże się nie całkiem udanym zakupem to stratę kilkanastu złotych będzie łatwiej znieść niż nieudany zakup kilka razy droższy.

Autor: BobiBobi
Więcej:

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn