Kurka Malowana: Kotki

aby móc oceniać filmy.

Ocena filmu:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

aby dodać do ulubionych.

Kurka Malowana: Kotki (Galinha Pintadinha – Atirei o pau no gato) – Piosenka edukacyjna dla dzieci z kotkami w rolach głównych. Przesłaniem tego brazylijskiego teledysku jest aby szanować kotki, a w szczególności nie rzucać w nie żadnymi przedmiotami (patykami, kamieniami).

Kotki takie już są, że lubią przesiadywać np. na płocie, bramie lub innym podwyższeniu gdzie nie powinny nikomu przeszkadzać. Dzięki temu (siedząc wyżej niż inne zwierzęta jak np. pies) mają lepsze pole widzenia i kątem oka obserwują czy nikt się nie czai, ale nie tylko. Lubią przesiadywać na płocie także w pełnym słoneczku dzięki czemu na pewno mają ciepło bo kotki uwielbiają ciepłe miejsca jak pobliże pieca, kaloryfera lub jak wspomniane wyżej miejsce odsłonięte i dobrze nasłonecznione jak np. płot.

Zajęcia – ulubionymi zajęciami kotka są spanie, wdrapywanie się wyżej np. na drzewo, zabawa z różnymi przedmiotami takimi jak: sztuczna myszka np. na sznureczku, piłeczka, kłębek z wełny lub inny ruchomy przedmiot.

Pamiętajmy jednak, że z kotkami i innymi zwierzątkami takimi jak piesek, chomik, świnka itp. możemy się bawić, głaskać je i pieścić, ale nigdy nie wolno nam ich męczyć ani im dokuczać! Zwierzątkom bardzo się to nie podoba!

* Piosenka portugalska z Brazylii – przedstawiony teledysk pochodzi z Brazylii, ale jest w języku portugalskim ponieważ w Brazylii mówi się w języku portugalskim (nie ma języka brazylijskiego). Jedyna różnica między portugalskim używanym w Portugalii a portugalskim w Brazylii jest w wymowie. Ale pewne jest jednak to, że mieszaniec Portugalii na pewno zrozumie Brazylijczyka.

Słowniczek – w języku portugalskim:
Kot – Gato,
Kotek – Gatinho,
Kogut – Galo,
Kura – Galinha,

Piosenka wykonywana jest przez dzieci, a na dole mamy wyświetlany tekst karaoke dzięki któremu możemy śpiewać razem z nimi:).

Miłej zabawy! BobiBobi
Kategorie Filmów
Zagraj także w podobne filmy w kategoriach: Teledyski dla Dzieci

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn