GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Przygoda w Piramidach

Ocena gry:

0
/10 (liczba ocen:
0
)

Przygoda w Piramidach (The Pharaoh’s Tomb) – to gra, w której wcielamy się w dzielnego poszukiwacza skarbów. Znajdujemy się w podziemnych labiryntach Egipskich Piramid, nad którymi być może „wisi” Klątwa Faraona*. Naszym zadaniem jest znaleźć i zebrać skarby tam ukryte. Musimy jednak uważać na przeszkody takie jak pokazujące się szpikulce i różne wrogie stworki. Gdy ich dotkniemy natychmiast ucieka z nas życie. Możemy jednak temu zaradzić pijąc napotkany zielony, życiodajny eliksir.

Sterowanie
Poruszamy się przy pomocy Strzałek na klawiaturze lub literek S, X, J, N

Kliknij na mapkę na planszy na dole strony lub naciśnij klawisz Tab aby pokazać mapę piramidy,
Złoto (Gold) – oznacza ilość zebranych skarbów,
Życie (Health) – ilość życia. Na początku mamy 100.
Esc – wyjście do menu i pauza,

Mamy trzy poziomy trudności gry: Easy, Medium i Hard, jednak nawet w trybie Easy gra nie jest łatwa :). Dlatego polecam bardzo powolne poruszanie się i dokładne przyglądanie się przeszkodom.

*Klątwa Faraona – swego czasu kto tylko wszedł do podziemi piramid zapadał na nieznaną chorobę i ginął. Długo myślano, że to klątwa jaką rzucili na piramidy faraonowie, ponieważ piramidy to były ich groby i chcieli odpoczywać w wiecznym spokoju, aby żaden intruz im nie przeszkadzał. Teraz wiadomo już, że najbardziej prawdopodobną przyczyną chorób ludzi, którzy dostali się do wnętrza piramid były toksyny wydzielane przez grzyby pleśniowe.

W tej grze oczywiście żadna klątwa nam nie grozi. 🙂

Zbierz wszystkie skarby! Powodzonka! BobiBobi

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Labirynty, Gry Przygodowe, i Gry Zbieranie i Łapanie

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn