GRY DLA DZIECI - DARMOWE GRY - ZABAWY DLA DZIECI

Zwierzęce Pianinko

Ocena gry:

10.00
/10 (liczba ocen:
1
)

Zwierzęce Pianinko – Zobacz jakie odgłosy wydają Kotek, Ptaszek, Piesek i Rybka w różnych tonacjach. Może uda Ci się coś zagrać na przykład znaną wszystkim melodię piosenki „Wlazł kotek na płotek”.
A gramy to tak: G EE F DD CEG i dalej G EE F DD CEC.

Jest to dość nietypowe pianino, ponieważ dźwięki jakie słyszysz wydają różne zwierzęta. Dlatego brzmi to wszystko dość nietypowo, poza tym masz okazję nauczyć się ze mną melodii „Wlazł kotek na płotek”. Kiedy dobrze ją poznasz, zawołaj mamę, tatę lub znajomych i pochwal się jak ładnie potrafisz zagrać. Jeśli masz w domu pianino, fortepian albo chociaż mały keyboard spróbuj zagrać również na prawdziwym instrumencie. Efekt będzie dokładnie ten sam, ponieważ pianino w tej grze brzmi jak prawdziwe. A wiesz kto był najsłynniejszym polskim muzykiem, który zachwycał grą na instrumentach klawiszowych takich jak fortepian właśnie? Fryderyk Chopin*.

Miłego komponowania! BobiBobi

 * Fryderyk Chopin – Chopin jest uważany za jednego z najważniejszych kompozytorów romantycznych, a także za jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii. Był jednym z najsłynniejszych pianistów swoich czasów, często nazywany poetą fortepianu. Elementem charakterystycznym dla utworów Chopina jest pogłębiona ekspresja oraz czerpanie z wzorców stylistycznych polskiej muzyki ludowej.

Kategorie Gier
Zagraj także w podobne gry dla dzieci w kategoriach: Gry Zwierzęta i Zabawy dla Dzieci

Gry dla dziewczyn

Gry dla dziewczyn